Przyłbice ochronne


Firma Prasmet wraz z firmą Waś przyłączają się do działań dzięki którym ograniczymy negatywne skutki światowej pandemii. W obecnej sytuacji najważniejsza jest troska o personel medyczny – wyposażenie go w sprzęt, dzięki któremu będzie mógł bezpiecznie walczyć na pierwszej linii frontu z wirusem. Obecnie wiele firm i osób prywatnych wytwarza przyłbice dla medyków na drukarkach 3D. My poszliśmy o krok dalej – zbudowaliśmy formę wtryskową i wykrojniki, aby produkcja przyłbic mogła wejść w wymiar wielkoseryjny. 

W rekordowo krótkim czasie przygotowaliśmy formę wtryskową oraz wykrojniki do folii i rozpoczęliśmy produkcję w firmie Prasmet oraz w firmie Waś. Możemy osiągnąć wydajność kilku tysięcy sztuk przyłbic na dobę i zaopatrywać nieodpłatnie szpitale, pogotowia i inne jednostki stojące na straży naszego zdrowia. Wzór naszej przyłbicy początkowo wykonaliśmy na drukarce 3D, udoskonaliliśmy i przygotowaliśmy model, który według nas najlepiej sprawdzi się jako jednorazowa przyłbica. Stosuje się w nim folię ochronną formatu A4 z otworami 4x5,5mm co 80mm – standard w podwójnych dziurkaczach. Przed spadaniem z głowy może chronić zwykła płaska materiałowa gumka. 


W pierwszej kolejności w przyłbice chcemy wyposażyć świdnicki szpital i pogotowie, następnie kolejne okoliczne placówki. Kolejnym krokiem będzie dotarcie do najbardziej potrzebujących placówek w całej Polsce!


Chcesz wspomóc naszą produkcję - zrzutka.pl/z/prasmet