Obróbka plastyczna

Firma Prasmet Sp. z o.o. posiada szereg możliwości w zakresie obróbki plastycznej – wykrawanie, gięcie, tłoczenie, przetłaczanie i tym podobne. Wykonujemy detale na przyrządach zaprojektowanych i zbudowanych w naszej firmie lub powierzonych przez Klienta. Wykorzystując taśmy i blachy stalowe, mosiężne, miedziane, aluminiowe lub stopowe tylko od renomowanych hut i dystrybutorów gwarantujemy stworzenie stabilnych warunków obróbki plastycznej na naszym różnorodnym parku maszynowym. Posiadamy wolne moce produkcyjne na prasach mimośrodowych z naciskiem od 2,5 do 100 ton.

Szybki kontakt: prasmet@prasmet.com


Obróbka plastyczna składa się z wielu procesów technologicznych, realizowanych w wyniku plastycznego odkształcania metalu za pomocą różnego rodzaju przyrządów, bezpośrednio odkształcających metal i wykonujących żądaną operację.

Z technicznego punktu widzenia obróbka plastyczna umożliwia:

1. otrzymywanie części o bardzo złożonych kształtach, których wykonanie przy zastosowaniu innych metod obróbki jest albo niemożliwe, albo bardzo trudne;
2. wytwarzanie części wytrzymałych i sztywnych, a przy tym o lekkiej konstrukcji, przy niewielkim zużyciu materiału;
3. otrzymywanie części zamiennych o dostaczenie dużej dokładności wymiarów, zwykle bez wykańczającej obróbki skrawaniem.

Na prasach hydraulicznych PYE 40 do tłoczenia o nacisku 40 ton możemy wykonywać operacje głębokiego ciągnienia, a na automatycznych typu PAWN 40 i PAWN 100 wykonujemy operacje wielozabiegowe łącznie wykrawania, gięcia, tłoczenia i gwintowania. Na prasach szybkobieżnych typu SCHULER 50, PAD 25, PASU 40 oraz PASU 63 wykrawamy detale z wydajnością powyżej 100 szt. na minutę (w zależności od stopnia skomplikowania detalu).


Oferta Obróbki plastycznej

Oferujemy także wykonywanie detali na automatach gnąco - tłoczących typu Bihler GRM 80, GRM 50, AT-200, AZT-1 i Wunsch. Możliwe jest tam wykonywanie bardzo skomplikowanych kształtów detalu (obróbki plastycznej) poprzez zastosowanie wielu suwaków gnących (na maszynie typu Wunsch można również wykonywać operację zgrzewania i gwintowania). Produkowane detale wykonane przy wykorzystaniu obróbki plastycznej bębnujemy, myjemy oraz w zależności od potrzeby - pokrywamy powłokami galwanicznymi.